Startup je podnikatelský subjekt, typicky popsaný jako nově založená či začínající společnost, která se na základě inovativní podnikatelské koncepce za použití vyspělých technologií rychle vyvíjí a má velký potenciál hospodářského růstu.

 U některých těchto startupů nebo začínajících společností je možné se stát díky crowdinvestingu spolumajitelem a získat tak něco jako zálohy na jejich budoucí akcie. Tyto společnosti by nemohly díky crowdinvestingu vzniknout, protože nemají kapitál na vývoj a financování. Proto když vidím dobrý startup který se mi líbí, rád ho podpořím a pokud vyjde, budu mít z toho obrovský zisk. Vzhledem ke zhoršující se životní situaci na planetě se vlády většiny zemí snaží přejít na čistou energii. Podle OSN se spotřeba elektřiny do roku 2025 zdvojnásobí! Proto je nyní rozumné investovat do energeticky účinných technologií, úspor energie a výroby energie! U těchto projektů samozřejmě riziko je. U každého projektu vedu FB skupinu pro Česko a Slovensko kde informuji o aktualitách, novinkách a o tom jak si startup vede. Lidi tam mají možnost si navzájem pomáhat, radit a přidávat informace.

Aktuálně jsem zapojený ve třech startupech které podporuji. Největší důvěru mám v USky transport do které už nejde ani investovat. Další Solar Group a WETER.

USky transport

VSTUP DO USKY UKONČEN

Solar Group

Motor podle této technologie je první asynchronní elektromotor na světě s vinutím typu Slavjanka, jeho charakteristickým rysem je unikátní poměr výkonu k spotřebě energie. Základem nové technologie je vyvinutá námi inovační technologie sloučených vinutí motorů (paralelně zapojené hvězda a trojúhelník). Díky sloučeným vinutím se značně zlepšují parametry kolového motoru a zvyšuje jeho energetická efektivita. Zvýšení točivého momentu o 50%, Prodloužení dojezdové vzdálenosti o 25%, Zvýšení maximální rychlosti o 10%, Zlepšení charakteristik týkajících se zrychlení o 30%. V projektu jsem zapojen a informuji o něm detailně ve FB skupině přibližně skoro rok a půl a s pokroky jsem velmi spokojený.

https://solargroup.pro/bmy681

WETER

Tento projekt sleduji od listopadu 2018 a rozhodl jsem se zapojit v dubnu 2019. Jde o projekt jehož zakladatelem a patenty má Denis Tiaglin který má plán prodávat patenty na větrné elektrárny zaintegrované přímo v budovách nebo mrakodrapech. Po tom, jaký má teď SkyWay úspěch ve spojených arabských emirátech, hned jsem si tam dovedl představit tyto budovy se samo obnovitelnou energií právě v těchto zemích vidím obrovských potenciál na úspěch této technologie protože lidi tam mají jinou mentalitu a neuvažují jak co vytunelovat ale jak co inovovat. Tento startup je víceméně stále na začátku a proto jsem se rozhodl využít slevy a informovat o tomto startupu ve FB skupině. Zvou nás na konference přímo vládní členové, účastníme se výstav, máme nové kanceláře i s reálným modelem a projekt se vyvíjí velmi dobře. Ceny startupových podílů se postupem etap neustále zvyšují.

https://energy.denistiaglin.com?u=jackings