Můj pohled na nový Trezor T.

Pokud máte peníze v bance tak máte právo s němi disponovat ale pokud banka zkrachuje, pak už nemáte nic. To samé platí u burz jako například Bittrex, Binance nebo u peněženek jako Coinbase, Coinpayments a další. Proto si myslím, že tyto burzy a peněženky je dobré používat jenom krátkodobě nebo na obchody.

Pokud chcete mít kryptoměny v bezpečí a ve svém vlastnictví je dobré použít peněženky, díky nimž se připojíte přes své privátní klíče přímo do sítě dané platformy. Příkladem může být MyEtherWallet nebo peněženka pro NEO: Neon wallet. Na tyto klíče si ale musíte dávat velký pozor aby je někdo neviděl! Pokud klíč někdo získá, dostane se k vaší kryptoměně. U Trezoru nebo hardware peněženek si nastavíte svůj pin a ten zadáváte při každém připojení pomocí USB do PC. Pak jste připojeni a nikdo žádné privátní klíče nevidí.

Proč jsem si koupil Trezor T a jsem s ním spokojený?

Mám i Ledger Nano S proti kterému nic nemám. Jen se mi přišlo divné pořád vymačkávat pin jak na tlačítkovém mobilu a ocenil jsem trezor.io, že dal do výroby dotykový trezor a hned jsem předobjednával. Funguje tak, že připojím pomocí USB, zadávam PIN a jdu na stránku trezor.io a nahoře je wallet. Nastavení je jednoduché a během pár minut. Podporuje: BTC, BCH, BTG, LTC, DASH, NEM, ZEC, ETH a ERC20 tokeny.

Kde si trezor mohu zakoupit?

Bylo v předobjednávkách limitované množství kusů. Trezor T se zatím neprodává ale bude. Klasický tlačítkový trezor si můžete zakoupit zde.

Stránky Trezoru T: https://preorder.trezor.io/

Vadí mi něco na modelu T?

Na novém modelu T mi nevadí nic. Jen při zadávání pinu se musím vyloženě trefovat na spodní číslici. Je to moc u hrany a stačilo by tam pro dokonalé ovládání udělat zploštění.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *