Kryptoměny – Můj rok 2018, plány a co se změnilo?

Dá se říct a je to i v mých minulých příspěvcích, že rok 2017 jsem byl holder a ke konci roku jsem začal i aktivně obchodovat na Bittrexu a poté na Binance s Crypto Kingdom u kterých jsem s obchodováním začínal a měl jsem výhodu, že jsem chytil HYPE a co obchod, to byly zisky protože rostl celý trh. Zároveň už jsem si zkoušel „čmárat“ rezistence, supporty, trend line a chytat úplné základy tradingu.

Od začátku roku 2018 kdy začal trh stagnovat jsem věřil, že začne do konce roku zase růst ale ten nezačal. Díky tomu, jak trh padal jsem začal chápat ekonomické cykly finančních trhů a že po pořádném HYPU musí přijít pořádný pád a následná konsolidace. Řekl jsem si, že když trh padá musím se naučit sám obchodovat a vymačkat z dalšího bull runu co nejvíc a to jsem taky celý rok 2018 dělal. Základy jsem prošel u Crypto Kingdom který už neměl takovou úspěšnost v padajícím trhu, jakou jsem chtěl protože jsem se chtěl naučit ziskově obchodovat i v těch nejhorších časech aby byl bull run pak pro mě pohádka.

Ve druhé polovině roku jsem narazil na skupinu Mike Crypto Group (MCG) u kterých jsem viděl neskutečnou úspěšnost a nejen tipy na Binance ale i tipy na scalping na Bitmexu. Jejich analýzy měly úplně jinou úroveň a začal jsem cítit, že pokud se chci dál posouvat, jsem na správném místě. Pokračoval jsem s nimi, využíval jejich tipy a do toho zkoušel svoje obchody.

O něco později udělal MCG analytik a trader Marek Vaňha svůj vlastní kurz a projekt goldenpocket.cz. Když jsem už dříve v MCG viděl Marka čarovat s grafy, byl jsem z toho nadšený a řekl si, tohle bych chtěl taky umět. Proto jsem neváhal a zakoupil si obě části univerzity. Už první část mi obrovsky zvedla úspěšnost. Nástroje jako RSI, MACD, fibo retracement, fibo extension, golden pocket, MA, pivoty a další mi začaly najednou dávat úplně jiný smysl jejich použití protože Marek v kurzu zachází do úplných detailů a chce lidi hlavně naučit a ne jim jen prodat kurz. Kurz je sice těžší na pochopení a je potřeba každou jednu lekci shlédnout několikrát ale mě to baví protože se v tom chci rozvíjet a mám na to čas.

Nyní mám dokončenou i druhou část a denně trénuji na tradingview a občas si udělám i nějaký obchod když vidím super set-up. Teď je to hlavně o praxi a skládání části puzzle dohromady. Čím víc toho člověk umí, tím více částí si dá dohromady a to ho utvrzuje v jeho analýze a že má naskočit do obchodu. Před vánocemi než jsem letěl na týden za rodinou do Irska, jsem z toho už byl unavený a nechtělo se mi už moc učit protože jsem se toho do vánoc snažil stihnout co nejvíc ale to nebylo dobře. Týden jsem tedy nic nedělal a když jsem se vrátil, měl jsem do toho zase obrovskou chuť. Rok 2019 pro mě znamená opět učení a hlavně praxi.

A jak to s kryptoměnami vidím? Už i vysoce postavení ekonomové predikují v následujících letech krizi na finančních trzích a až přijde, myslím si, že půjde dolů i krypto trh. Ten se nyní nachází v konsolidaci a zatím není chuť retail investorů vstupovat. Tak jak vydělají velcí hráči a finanční elity na krizi nebo růstu, stejně tak vědí o kryptoměnách a myslím si, že budou chtít další bull run kryptotrhu stihnout před krizí a využít procent, které krypto nabízí. Pak vyberou před krizí zisky a trhy půdou dolů, následně pak nakoupí levně akcie atd. Takže mě by hrálo nejvíc do karet stihnout bull run krypta před krizí, přejít do FIATU a nakoupit kovy a pak v krizi levně akcie, později nemovitosti atd. Vše mi to do sebe i časově zapadá. Tohle je jen můj pohled na věc, shrnutí roku a toho jak si vedu. 🙂

Comments are closed.