Kde hledáš motivaci a jak si jí udržuješ?

Už na střední jsem věděl, že nemůžu každé ráno vstávat do práce která mě v mém životě nebude naplňovat, nebudu si brát hypotéku, nechci mít hned vztah a svatbu protože miluji svobodu ale jen mě zajímalo jak si život užít a abych nepřežíval. Proto jsem neustále hledal možnosti jak vydělat peníze přes internet. Už když jsem budoval World of Warcraft server nebo pak informační portal Antiilluminati. Jelikož jsem tento web budoval, aktivně jsem se zajímal o to, kdo tahá za nitky a jak funguje finanční systém. Řekl jsem si, že přece nemůžu být celý život otrokem tohoto systému a být otrokem právě znamená to, že děláte to, co přesně chce stát. Vystuduj, ožeň se, vem si hypotéku, daň příjem (což nepopírám musí každý) a pracuj pro stát a zaměstnavatele za sumu, se kterou nejsi spokojen a jednou za rok na dovolenou. Pro někoho je tento systém normální a chce tak žít, ale na základě těchto věcí které jsem dělal a hudby, jsem objevil to, že se dá žít i jinak. Jenže jak na to? Prošel jsem si ruletama, podvodama a ztratil jsem peníze, nic dlouhodobě nevycházelo. Šel jsem po střední do práce a každé ráno si pouštěl tuto motivační písničku. To na co myslíš, tím se staneš. Dnes už poslouchám jiné interprety, ale je to jen o tom, jak jsem to měl v tu dobu.

Pracoval jsem tři roky, ale během těch tří let už jsem nacházel projekty na internetu, které tu ale byly například jen 3 měsíce a pak jsem si říkal, takhle to nepůjde, musíš mít něco, co tě zabezpečí na celý život. Zákon přitažlivosti fungoval a do teď u mě funguje. Postupem času jsem začal objevovat věci jako SkyWay, Futurenet nebo kryptoměny a už jsem začal cítit, že jdu správnou cestou. Ano vím, Futurenet tu za 10 let být nemusí, ve SkyWay a kryptoměny věřím že budou, ale zase na jiné úrovni. Přijdou i lepší nápady a projekty. Proto to, co teď vydělám investuji a postupem času budu přecházet do vlastních věcí jako jsou nemovitosti nebo různé komodity.

Bali a dovolené

Psal jsem tady jak jsem chtěl jet na Bali. Když ale bitcoin nabral raketový růst, byl jsem z toho zblázněný a chtěl jsem se jen učit a být v tom ponořený a to jsem až do teď. Nejel jsem, protože peníze jsem raději zainvestoval, investoval i desetitisíce do vzdělání a teď po skoro roku jsem v oblasti kryptoměn, obchodování a ekonomie na úplně jiné úrovní. Nejel jsem ani nikam o prázdninách kromě Irska kde mám rodinu, protože to raději buď zainvestuji nebo v tom budu ponořený a za rok nebo dva si řeknu, tak teď si můžu konečně zaslouženě užívat zatímco dřív si užívali jiní a z dovolené se vraceli s pocitem, že zítra musí vstávat. Raději než týden ležet na pláži budu sedět u PC, makat na sobě, učit se a ty dovolené, na které pojedu potom si budu užívat pětkrát tolik.

A jak si motivaci a denní aktivitu do teď udržuji?

Je to lifestyle – životní styl. Hlavní motivací je to, že nechci být otrokem systému, chci si žít svůj život bez starostí a problémů a už se nikdy nevrátit do fabriky. Teď už ale cítím, že chci například mimo město nebo nějaký čas do zahraničí – začínám cítit stereotyp a chci se zase někam posunout. V moji motivaci hraje velkou roli taky hudba a to konkrétně RAP. S určitými interprety se ztotožňuji a tím, že to denně poslouchám dostávám náladu a pocit na to, budovat věci a věnovat se tomu. Ať si říká kdo chce co chce, je nejlepší doba ve které jsme se mohli narodit, máme možnosti, nikdo nám víceméně nediktuje a můžeme jezdit kdekoliv po světě a s trochou snahy pracovat sám pro sebe. Tohle je třeba si uvědomovat každý den a makat na svých snech protože žijeme jen jednou. Nelituj za 5 let, že jsi neudělal rozhodnutí které jsi mohl udělat. Tohoto já zatím nelituji.

Comments are closed.