V čem vidím smysl života?

Když jsem jel poprvé za sestrou do Irska, která se tam odstěhovala, byl jsem tam asi dva týdny a za tu dobu jsem tam z toho byl neskutečně nadšený. Moc se mi tam líbilo, cítil jsem se v neznámu a jiné zemi moc dobře a víceméně nic na mně nepůsobilo negativně. Jeli jsme k moři, na výlety a u moře bych vydržel sedět celý den. Jen moře, ta atmosféra, zvuky, slunce a být v klidu. Ta mentalita lidí tam byla úplně jiná, většina hodná, bez stresu a přátelští. Pokud jste do někoho omylem vrazili, začal se vám omlouvat on sám. Tady u nás v Česku vás za to ještě seřvou. Když jsme jeli znovu, pokaždé jsem se neskutečně těšil. Od té doby jsem si říkal, že bych určitě chtěl buď napořád nebo na nějaký čas do ciziny. Pak jsem začal dělat něco pro to, abych mohl.

Proč odjíždím přes půl světa?

Tak jsem to měl až do tohoto roku ale rozhodl jsem se původně, že odjedu do Prahy kde bych poznal nové lidi. Je tam více lidí jako já a Praha se mi líbí. Chtěl jsem ještě předtím do té ciziny a nejlépe na Bali protože jsem sledoval lidi co tam jezdí nebo žijí. Ale neumím dobře anglicky takže ubytovaní a veškeré zařizování by pro mně bylo složité, jelikož jdu do toho sám. Měsíc na to jsem narazil na neuvěřitelně dobrý kontakt na Bali protože jsem tento ostrov delší dobu sledoval a líbil se mi, bral jsem to jako znamení. Hned jsem věděl, že jedu a taky jsem věděl, že mi nestojí nic v cestě. Vykašlal jsem se na Prahu a týden na to jsem koupil letenku. Moc se těším, protože vím, že si zlepším Angličtinu, naberu zkušenosti, poznám kulturu, budu pracovně nezávislý a budu v ráji kde lidi neznají stres, nejsou závislí na materialismu a jsou úplně v pohodě. Co bude potom? Nevím, Buď zůstanu nebo zase někam jinam ale zpět do ČR nechci.  Není to celé o odvaze, necítím z toho strach, jsem rád, protože vím, že konám správně. Nejsem jeden z těch, kteří si myslí, že jsou moc slabí pro to, co chtějí. Řeknu si co chci a dělám něco pro to, abych to získal. Odmítám si brát hypotéky na auto, na bydlení, nechat státu nad sebou kontrolu nebo zakládat v tak „nízkém“ věku rodinu. Vidím to jinak, dostal jsem se z mínusu na pasivní příjem, nejdříve něco vybudovat, poznat svět, dělat to co mně baví a těšit se na každý další den.

V čem vidím smysl života?

Prožít život tak, abych se za něho nemusel stydět. Abych každý den nemusel dělat to co nechci. Vždy mně zajímal vesmír, pravda o světě a tajené věci a kdo globálně tahá za nitky. Proto se chci celý život zajímat jen o věci které mně zajímají a objíždět svět nebo trávit život tam, kde jsem spokojený a cítím, že je to to pravé místo pro mně. Říkám si, že Zem je akorát tak velká na to, aby se člověk podíval během svého života na většinu míst. Taky jsme se mohli narodit někde na Mars a neměli bychom to za život šanci objet. 😀 Samozřejmě mně nelákají státy jako Severní Korea apod. 😀 ale chci všude, kam cítím, že mně to táhne. Těmito věcmi si zaručím osobní rozvoj a zkušenosti včetně poznání. Pořád si taky říkám, že kdybych této šance nevyužil, asi bych dost litoval a říkal si, že jsem to měl udělat. Moje finále si teď představuji, že budu mít vybudovanou značku a větší dům s výhledem na moře v jižní Americe kde budu spokojeně žít. 🙂

Môže to byť ako sen
Stačí keď si predstavíš
Že prežívaš svoj posledný deň
Tohto života na tejto zemi
V tomto tele s tým čo vieš
S právom veci meniť a s šancou niečo zmeniť
Zaujímalo by ťa s niekým sa o pravdu hádať
Mal by si miesto pre závisť chcel by si lowe rátať
Chcel by si riešiť problémy a starosti si robiť
Alebo ešte trochu vyrásť niečo pekné stvoriť

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *